fbpx
 • Tirdzniecība: +371 26003777
 • LATVIJA

 • F13D apraksts

 • F13D parametri

 • F13D gabarītizmēri

 • F13D video/foto

 • Forvardera Kabīne


ROTTNE F13D

Vidējās klases forvarders ar stūrējošu aizmugures tandēmu, 14 tonnu celtspēju un kravas šķērslaukumu līdz 5,5m2

 


Rottne F13D ir forvardera ROTTNE F15D versija, kas aprīkota ar 8 riteņiem, 14 tonnu celtspēju, stūrējošu aizmugures tandēmu un mazāku kravas nodalījumu manevrētspējas palielināšanai darbam kalcirtēs un krājas kopšanas cirtēs.
Pateicoties stūrējošajam aizmugures tandēmam, Rottne F13D pagrieziena leņķis ir palielinājies no 43° līdz 54°. Lielais pagrieziena leņķis un nelielais pagrieziena rādiuss padara to viegli vadāmu braukšanai bezceļos.

Stūrejošais aizmugures tandēms tiek savienots un sinhronizēts ar forvardera tandēmu. Veicot pagriezienus, aizmugures tandēms seko priekšējā tandēma pēdās. Tas samazina iespējamos bojājumus, kas var rasties vadot transportlīdzekli. Aizmugures tandēma stūrēšanai iespējami 3 vadības varianti: automātiski seko priekšējam tandēmam / manuāli vadāms ar kursorsviru / izslēgts.

Kā visiem Rottne forvarderiem, Rottne F13D ir uzstādītas elektriski kontrolētas negatīvās darbības bremzes, kas ir krietni samazinājis hidrošļūteņu daudzumu zem kabīnes un atvieglo piekļūšanu citām mašīnas komponentēm. Pilnībā atdalīta hidrauliskā sistēma no transmisijas nodrošina labāku dzesēšanu un neietekmē viena otru.

Forvarders aprīkots ar Rottne RK125 manipulatoru, kas pieejams dažādos garumos (7,2m, 8,4 m, 10m). Manipulatora pamatnes līmeņošanas sistēma nodrošina manipulatora pagrieziena spēku, kas sniedz ievērojamas priekšrocības strādājot reljefainos apvidos. Hidrausliskās līmeņošanas sistēmas funkcija (5° uz priekšu28° atpakaļ) ir sniegt manipulatora maksimālo pagrieziena spēku, strādājot līdz pat 30° slīpumā. Turot manipulatoru vertikālā stāvoklī, pagrieziena spēks neietekmējas manipulatora pašmasas dēļ, kas nodrošina vieglāku piekļuvi koksnei krājas kopšanas cirtēs reljefainos apvidos. Manipulatora pamatnes līmeņošanas sistēma ir papildaprīkojums, kas ir pieejams Rottne F10D, F11D, F13D un F15D forvarderiem.

F13D kravas nodalījuma priekšējais režģis kopā ar pirmajām statnēm ir hidrausliski regulējams horizontāli un vertikāli, bet pārējās statnes, kas tiek nostiprinātas pieskrūvējot pie rāmja, var tikt pārvietotas pa rāmi dažādās pozīcijās. Forvarders papildus var tikt aprīkots ar paplatināmām statnēm (Wide Load) un hidrauliski izbīdāmām statnēm, kas palielina kravas šķērslaukumu no 4,7m2 līdz pat 5,5m2.

Tā pat kā Rottne F10D, F11D, F15D forvarderiem, arī F13D ir iespējams papildus uzstādīt jaudīgus tandēma pacēlājus, kas nodrošinās forvarderu ar vēl lielāku elastību, strādājot ierobežotās platībās, mitros vai reljefainos apvidos un pārvietojoties starp cirsmas objektiem, izmantojot ķēdes. Tandēma pacēlāji ir regulējami atsevišķi labajā un kreisajā pusē.


+ 14 tonnu celtspēja

+ Stūrejošais aizmugures tandēms ar pagrieziena leņķi 54°

+ Spēcīgs RK 125 manipulators ar regulējamu garumu

+ Lieli riteņi

+ Jaudīga transmisija

+ Plaša, komfortabla kabīne

+ Visiem riteņu pāriem iespējams uzstādīt kāpurķēdes

+ Paplatināmas statnes "Wide Load"

+ Tandēma pacēlājs

+ Hidrausliski regulējams kravas nodalījuma priekšējais režģis

+ Regulējamas statnes


                                      Aizmugures tandēma pagriešana palielina mašīnas pagrieziena leņķi no 43o līdz 54o.


 

 


ROTTNE F13D


Motors
Tips JD 6068 HFC08 Power Tech PVS, Final Tier 4 (FT4)
Jauda 164 kW (220 hp) pie 1800 apgr/min.
Griezes moments 963 Nm pie 1500 apgr/min.
Darba tilpums 6,8 litri
Degvielas tvertnes tilpums 165 litri

TRANSMISija
Tips D5 kontrolēta, hidrostatiski/ mehāniskā ar pilnas jaudas kontroli, 3 ātruma pārnesumi.
Vilces spēks 177 kN 
Ātruma pārnesums 1 0 - 5 km/h 
Ātruma pārnesums 2 0 - 9,5 km/h
Ātruma pārnesums 3 0 - 25 km/h

bremzes
Tips

2 kontūru elektriski hidrauliskās, negatīvās darbības disku bremzes.


Riepas
8 WD 710/45 x 26,5

Rāmis
Tips

Kustīgais vidussavienojums ar slīdgultni un rāmja bremzi. Hidrauliski pārvietojams režģis (kopā ar pirmo statni).

Pagrieziena leņķis +/- 43°/54° (ar stūrējošo tandēmu)
Max. pagrieziena spēks 74,9 kNm
Horizontālais leņķis +/- 20°

Hidraulikas sistēma
Tips Slodzes jūtīga hidrauliskā sistēma, kas pilnībā atdalīta no transmisijas.
Sūkņa tilpums 210 litri/1 500 apgr/min.
Darba spiediens 3 - 22 MPa
Filtrācijas līmenis 10 mikroni
Tvertnes tilpums 105 litri

elektriskā sistēma
Tips 24 voltu elektriskā sistēma ar CAN-bus tehnoloģiju.
Akumulatori 2 x 120 Ah
Ģenerātors 150 A
Mašīnas vadības sistēma ROTTNE D5, ar 9” krāsainu skārienjūtīgu ekrānu
Darba gaismas 20 gab. LED/XENON/HALOGEN

kabīne
Tips Plaša, vibrāciju droša, ISO sertificēta.
Trokšņu līmenis 69 dBA
Klimata kontrole ACC

manipulātors
Tips Manipulātors RK125
Pacelšanas spēks 125 kNm
Pagrieziena leņķis 375°
Garums 7,2/ 8,4/ 10 m
Pagrieziena spēks 35,8 kNm

svars un izmēri
Pašmasa 19 700 kg
Platums 2 924 mm
Garums 9 833 mm
Augstums 3 864 mm
Klīrenss  668 mm
Celtspēja 14 000 kg
Kravas nodalījuma šķērslaukums 4,7-5,5 m2

PAPILDaprīkojums
Xenon vai LED apgaismojums
Ugunsdzēsības sistēma
Dzinēja/ kabīnes/ hidraulikas sildītājs
Saulessargi visiem logiem
Mobilais telefons
Vakuuma sūknis
Atpakaļskata kamera
GPS/Geoinfo
Degvielas uzpildes sūknis
Bioloģiskā eļļa
Krāsainais printeris
Instrumentu komplekts
Centrālā eļļošana
Kāpurķēdes, tīklķēdes
Forvardera dators
Papildus statne
Paplatināmas statnes ""Wide load" Jā (+ 405 mm)
Comfort Line sistēma
Buldozera lāpsta
Dubultais teleskops
Balansēti tandēmi
Tandēmu pacēlājs priekšā

ROTTNE F13D

       

        


                                         Aizmugures tandēma pagriešana palielina mašīnas pagrieziena leņķi no 43 o līdz 54 o.


Video sadaļa

 

 

 


Liela, komfortabla kabīne

 

Visiem Rottne piedavātajiem forvarderu modeļiem ir vienādas kabīnes. Tas nozīmē, ka kabīnes interjers, sadales kaste, datoru aprīkojums un kontroles funkcijas ir identiskas, kas ir liela priekšrocība, kad operatoram jastrādā uz dažādiem Rottne forvarderu modeļiem.

Plašajai un komfortablajai kabīnei, kuras centrā atrodas operators, ir lieli logi un zemu novietots instrumentu panelis, kas nodrošina operatoram nepārtrauktu apkārtnes pārredzamību. Augstie griesti nodrošina iespēju atrasties kabīnē stāvot pilnā augumā. Kabīne ir aprīkota ar vairākām mantu glabāšanas novietnēm kā arī ar apsildāmu nodalījumu ēdiena konteineru glabāšanai. 

Gaisa kondicionētājam ir liela ventilatora jauda un tas ir aprīkots ar filtriem gan svaigajam gaisam, gan cirkulārajam gaisam.

Kabīnē ir neticami zems trokšņu līmenis - tajā ir klusāk nekā vairumā automašīnu.

Forvarderu kabīnes ir iespējams aprīkot ar ComfortLine sistēmu. Unikāla kabīnes balstiekārtas sistēma Comfort Line, kurai 2017.gadā aprit 10 gadi, samazina vibrācijas kabīnē un uzlabo komfortu operatoram. Comfot Line ir pārbaudīta  sistēma, kas izstrādāta ar uzlabotu programmatūru, stiprāku struktūru un precīzāku pozicionēšanu.

 


ROTTNE D5 vadības sistēma
 

Augsts serviss - būtisks faktors stabilai un efektīvai kokmaterialu ražošanai.

Mašīnas vadības sistēma ROTTNE D5 nodrošina ideālu pārskatāmību pār visām forvardera funkcijām. Sistēma balstīta uz CAN Bus tehnoloģiju, kas ļauj kontrolēt un uzraudzīt motoru, transmisiju, hidrauliku, manipulatoru un citas funkcijas. Iestatījumi, uzraudzība un problēmu novēršana tiek veikta, izmantojot skārienjūtīgo ekrānu, kas novietots uz elkoņbalsta. Brīdinājumi tiek attēloti, izmantojot vizuālos un audio signālus, un parādās uz displeja. Vadības sistēma ir latviešu valodā.

 


Forvardera dators
 

Forvardera dators palielina darba efektivitāti. Tam ir jaudīgs procesors un cietais disks, liels skārienekrāns, kā arī pastāv opcija pieslēgt printeri.

Datoram ir jaunā Forest F30 un GoeInfo programmatūra ar GPS aprīkojumu. Tas atvieglo darbu plānošanu, ziņošanu un sniedz precīzu kontroli pār darba procesu.

Komunikācija starp harvesteriem un forvarderiem kļūst azvien svarīgāka, lai mežizstrāde kļūtu vēl produktīvāka un racionālāka. Forvarderu dators ir ne tikai savienojams ar Stanford 2010- standartu, bet arī pārvalda automātiskos ziņojumus PDF formātā.

Produktivitātes faili no harvesteriem tiek nosūtīti uz forvarderu datoru. Pateicoties tam forvardera dators var ziņot par to, cik daudz koksnes ir izvesta uz ceļu un kur tieši tā atrodas tālākai transportēšanai ar kravas automašīnām. Forvardera dators nodrošina iespēju tā īpašniekam sekot līdz mašīnas un operatora produktivitātei.

GeoInfo palīdz plānot un palielināt forvarderu darba efektivitāti. Šī programmatūra ļauj automātiski pārsūtīt no harvesteriem uz forvarderiem tādu informāciju kā produkcijas failus, kartes ar darba maršrutiem, lai atvieglotu transporta plānošanu un palīdzētu nodrošināt visas koksnes savākšanu.

 


Ērta piekļuve apkopei

 

Labs serviss apkopes laikā ir svarīgs visām Rottnes mašīnām. Dīkstāve var izmaksāt dārgi mašīnu īpašniekiem, tadēļ ērta piekļuve apkopei var samazināt apkopes, remonta un dīkstāves laiku.

Kabīnes sānos atrodas mašīnas elektrocentrs, kas vienmēr ir sausumā un pasargāts no apkārtējās vides, nodrošinot ērtu piekļuvi apkopes laikā un atvieglo darbu diagnostikai. Elektrocentra blokam var piekļūt, atslēdzot lūku kabīnes ārpusē. Operators var pārbaudīt drošinātājus atrodoties savā krēslā mašīnas kabīnē.

Motora nodalījums ir ērti pieejams, kad tā pārsegs ir nolaists uz priekšu un bruņa ir nolaista lejā. Kabīnei ir liels sasveršanās leņķis, kas nodrošina sūkņu un transmisijas diagnostiku un apkopi. Pateicoties lielajam kabīnes sasvēršanās lenķim smagākās un lielākās detaļas var tikt izceltas no traktora rāmja izmantojot pacēlāja aprīkojumu.

 

Par Mums

 

Esam ROTTNE INDUSTRI AB, CLARK TRACKS LTD, LOG MAX AB un SP MASKINER AB oficiālie pārstāvji Latvijā. Nodrošinam 24h servisu un rezerves daļu piegādi visā Latvijā.

  Lasīt tālāk...

Brošūras

 

Serviss

ROTTNE meža tehnikai nodrošinam diennakts atbalstu un rezerves daļu  piegādi visā Latvijā

 

  Uzzini vairāk...

Kontaktinformācija

 • Addrese: Pasta iela 47, Jelgava         LV-3001, Latvija
 • Birojs : +(317) 2 600 3 777
 • Tirdzniecība: +(371) 2 600 3 777
 • E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lasīt tālāk...