fbpx
  • Tirdzniecība: +371 26003777
  • LATVIJA

Ķēžu montāža


 


Šo darbību vajadzētu veikt tikai apmācītam darbiniekam.

Lūdzam veikt darba riska novērtēšanu, lai nodrošinātu drošus darba apstākļus!

Kāpurķēdes sastāv no četriem posmiem, kuri savukārt ir savienoti pa diviem posmiem, kas nepieciešami katrai traktora pusei. Kāpurķēdes tiek ražotas standarta garumā katram riepu izmēram.

Atkarībā no tā vai ķēdes tiek uzstādītas uz jaunām vai lietotām riepām, kā arī no meža tehnikas veida un tandēma tipa, kāpurķēdes var būt par garu. Tādā gadījumā pirms uzstādīšanas ir iespējams tās pielāgot,  izņemot vienu kāpurķēdes plāksnes posmu, lai panāktu vēlamo ķēdes spriegojumu.


1. Izklājiet kāpurķēdi.

Izklājiet kāpurķēdi, kā attēlots attēlā zemāk. Izmantojiet labas kvalitātes, stipru virvi, piemēram, neilona ar Ø20mm, un piestipriniet to pie kāpurķēdes pēdējās plāksnes centra.

Pārliekat virvi pāri riepu centram un novietojiet atlikušo virves galu zem otrās riepas, kā norādīts attēlā zemāk. Virvei jābūt cieši iestiprinātai vietā.


2. Brauciet uz priekšu

Brauciet ar traktoru uz priekšu tā, lai zem riteņiem parautu virvi, kas iesprostota zem tiem, kā norādīts attēlā zemāk. Tas uzvilks ķēdi uz aizmugurējām riepām.


3. Ievietojiet abas stiprinājuma skavas

Kad kāpurķēde ir pilnībā novietota uz riepām, kā parādīts attēlā zemāk, ievietojiet abas stiprinājuma skavas (piegādātas kopā ar kāpurķēdēm), lai nostiprinātu ķēdes galus kopā. Noņemiet virvi.

Katrs kāpurķēdes posms ir ražots standarta garumā, līdz ar to var būt vajadzība noņemt tā plāksnes, lai panāktu pareizo ķēdes spriegojumu. Tas atkarīgs no tā, vai ķēdes tiek uzstādītas uz jaunām vai lietotām riepām, kā arī no meža tehnikas veida un tandēma tipa.


 4. Brauciet atkal uz priekšu

Pabrauciet uz priekšu tā, lai sastriprinātie ķēdes posmi atrastos starp riteņiem.


5.  Novietojiet kāpurķēdes spriegotāju

Novietojiet spriegotāju kāpurķēdes gala labajā vai kreisajā pusē un, izmantojot sprūdratu, pievelkat ķēdi. Noņemiet stiprinājuma skavu, aizvietojot to ar savienojošo posmu. Atkārtojiet šo darbību ķēdes otrā pusē.

Lūdzu ievērojiet... Lai darbinātu spriegotājmehānismu, ir nepieciešama tarkšķatslēga  3/4"  un 38 mm muciņa. Pirms lietošanas pārliecinieties, vai spriegotājs ir pareizi un droši uzstadīts uz kāpurķēdes!

 


6.  Savienojošo posmu uzstādīšana

Šos savienojošos posmus ir jāuzstāda ar gludo pusi pret riepu un to galiem jābūt vērstiem uz āru (skatīt attēlu zemāk). Montāžas savienojošā plāksne jāuzstāda no ārspuses. Savienojošo posmu nepareiza uzstādīšana var izraisīt riepu bojājumus, ja savienojošie posmi skaras klāt riepu sāniem.


 7. Nodrošiniet pareizu ķēdes spriegojumu

Nodrošiniet pareizu ķēdes spriegojumu. Ja kāpurķēdes spriegojums sāk atslābt un ir novērojams ķēdes izliekums tās centrā, pastāv potenciāls risks, ka kāpurķēde var noslīdēt no riepas.

Pastāv arī varbūtība, ka kāpurķēde var sisties un rīvēties pret tandēma korpusu, bet īpaši ielaistos gadījumos radīt arī nodilumu.


Par Mums

 

Esam ROTTNE INDUSTRI AB, CLARK TRACKS LTD, LOG MAX AB un SP MASKINER AB oficiālie pārstāvji Latvijā. Nodrošinam 24h servisu un rezerves daļu piegādi visā Latvijā.

  Lasīt tālāk...

Brošūras

 

Serviss

ROTTNE meža tehnikai nodrošinam diennakts atbalstu un rezerves daļu  piegādi visā Latvijā

 

  Uzzini vairāk...

Kontaktinformācija

  • Addrese: Pasta iela 47, Jelgava         LV-3001, Latvija
  • Birojs : +(317) 2 600 3 777
  • Tirdzniecība: +(371) 2 600 3 777
  • E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lasīt tālāk...